Hasmer Otomotiv

Bizi Takip Edin

Hasmer Otomotiv

Şirket Profili

Hakkımızda

Şirketimiz; 1985 yılında merhum Kadir Has tarafından, Hasmer Motorlu Vasıtalar ünvanı ile Düzce'de kurulmuştur.

Daha Fazlası

Mercedes-Benz CapaCity ve CapaCity L

Büyük boyutlu ekonomi mucizesi.

Şehir merkezleri gittikçe devasa kentlere evriliyor. Bunun için bu büyük görevi karşılayabilecek mobilite çözümleri aranıyor. Şaşırtıcı manevra kabiliyeti ve inanılmaz yolcu kapasitesine sahip bir şehir içi otobüsü. Mercedes-Benz'in CapaCity ve CapaCity L gibi bir şehir içi otobüsleri; büyük şehir karmaşasında kendilerini evinde hissederler.

Otobüs, dünyadaki en güvenli araçlardan biridir. Mercedes-Benz'in yeniliklerinin de bunda önemli bir payı var. Mercedes-Benz dünyadaki neredeyse hiç bir üreticinin yapmadığı şekilde otobüslerin emniyeti konusunda sorumluluk üstlenmiştir. Günümüzde standart olarak kabul görmüş çok sayıda yenilik ilk kez önünde yıldız olan bir araçta kullanılmıştır. Anti blokaj sistemi (ABS) veya elektronik stabilite programı (ESP®) bunun örnekleridir.

Sorumluluk yükümlülüktür. Bu nedenle Mercedes-Benz'in vizyonu kazasız sürüşleri temel alır. Mercedes-Benz'in entegre güvenlik konsepti bunun gerçekleştirilmesi için önemli katkı sağlar. Emniyet fikrinin tutarlı bir şekilde hayata geçirilmesi için bu konsept, otomobillerdeki emniyete ilişkin tüm aşamaları kapsar: sürüşte emniyet, tehlikeli durumlarda emniyet ve bir kaza durumunda emniyetten kaza sonuçlarının hafifletilmesine kadar.

Geçiş yapmak: evet. Alışkanlıklarınızı değiştirmek: hayır. CapaCity otobüslerde Citaro'nun kendini kanıtlamış bileşenlerinin bulunmasının pratik avantajları vardır. Böylelikle sürücü örneğin geniş ve ergonomik kokpiti zaten Citaro'nun mükemmel şekilde tasarlanmış çalışma yerinden bilir. Sürücü, CapaCity otobüste yolcularla göz hizasında yükseltilmiş bir platform üzerinde yer alır. Bu, mükemmel bir çepeçevre görüşü mümkün kılar. Ayrıca dinamik tasarımları sayesinde hem sürüş seslerini hem de yakıt tüketimini azaltan AquaBlade® cam silecekleri her zaman mükemmel bir görüş sağlar. Renkli ve iyi okunabilen merkezi ekranda önemli araç bilgileri tek bakışta okunabilir.

Kokpit.

Sürücü, geniş ve ergonomik kokpiti zaten Citaro'nun mükemmel şekilde tasarlanmış çalışma yerinden bilir. Böylelikle sürücü, CapaCity otobüste de yolcularla göz hizasında yükseltilmiş bir platform üzerinde oturur. Bu, mükemmel bir çepeçevre görüşü mümkün kılar. Renkli ve iyi okunabilen merkezi ekranda önemli araç bilgileri tek bakışta okunabilir.